МРТ - 11:48 12 Мар, 2012

Проектот за изградба на станбено деловниот комплекс со 4 згради со висина од 42 ката е вистинска реткост, не само во Турција туку и на Балканот. ...

„Џеваир холдинг“ една година чека документи за висококатниците

Алфа ТВ - 18:46 10 Мар, 2012

Првиот човек на турката компанија „Џеваир холдинг“, која ќе ги гради највисоките згради во Македонија во скопската населба Ново Лисиче, се пожали ...

Турскиот инвеститор Џеваир Холдинг се пожали на долгите процедури

Канал 5 - 14:29 10 Мар, 2012

Бирократски процедури, некомплетен проект или незнаење го кочат стартот на изградба на четирите висококатници во Аеродром? Турскиот ...Алфа ТВ
Канал 5
 1. 1

  Убиецот на двете сестри, кој потоа се самоуби бил обезбедувач на висок владин функционер?

 2. 2

  Животот и се претворил во пекол кога и дошол нов сосед! (ФОТО)

 3. 3

  Шокираните деца прашувале: Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

 4. 4

  Владата реши: Мажите доброволно во пензија на 67 години - жените на 65

 5. 5

  Експлицитно музичко видео: Северина жешка како никогаш досега!